5 Adımda iOS 5.1.1 Untethered Jailbreak (Absinthe)

 

  • Öncelikle iTunes aracılığıyla iPhonenunzun backupını alın. Çünkü olası bir crashde yapacağınız şey bu backup üzerinden restora yapmak.
  • iPhoneunuzu şarj kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın.
  • Absinthe 2.0.4 programını buraya tıklayarak indirin. Rar dosyasının içinden absinthe-win-2.0.4.exe ‘yi masaüstüne çıkartıp çalıştırın. ( Dos ekranı göreceksiniz korkmayın 🙂  ) Bu exe dosyası, masaüstüne “absinthe-win-2.0.4” adında bir klasör oluşturacak. Bu klasörün içindeki absinthe.exe’yi çalıştırın.
  • Karşınıza çıkan ilk ekranda (Resim-1) bir kaç saniye bekleyeceksiniz. Çünkü Jailbreak butonu aktif hale gelene kadar Absinthe programı iPhoneunuzu algılamaya çalışıyor. Algıladıktan sonra Jailbreak butona basarak Jailbreak kurma işlemini başlatabilirsiniz. Bu işlem bir kaç dakika sürecektir, bu arada şarj kablonuzu çıkarmayın ve telefonla herhangi bir işlem yapmayın.

Resim-1:

  • Yükleme işlemi tamamlandıkta sonra (Done yazısını göreceksiniz.) artık bilgisayarla bir işiniz kalmıyor. Şarj kablosunu dilerseniz çıkartabilirsiniz. Yapmanız gereken son işlem iPhoneun içinden Cydia uygulamasını (Resim-2) çalıştırıp Cydia’nın yükleme işlemini bitirmesini beklemek. Jailbreakiniz hayırlı uğurlu olsun…

Resim-2:

Not: Uyugulamaları (applicationları) bedava edinebilmek için Installous uygulamasını yüklemelisiniz. Nasıl yükleneceğini öğrenmek için tıklayın.

Bir cevap yazın

Dasda Plugin is just active at page.